Henüz Madencilere Ulaşamadık

02.11.2014
1.553
A+
A-

Maden faciasının yaşandığı Ermenek’teki çalışmalar hakkında bilgi veren Enerji Bakanı Taner Yıldız “Henüz madencilere ulaşabilmiş değiliz” açıklamasını yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Emenek’teki maden kazasıyla ilgili son gelişmelere ilişkin basın mensuplarına açıklama yaptı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Enerji Bakanı Taner Yıldız “Şu saat itibari ile işçilere ulaşılamadı” dedi.

Bakan Yıldız’ın açıklamalarından satırbaşları;

Bir sonraki adımlarla alakalı ne süre ne de iş konusunda herhangi bir taahhütte bulunmak istemiyoruz. Çünkü gerçekçi olmayan noktalar çıkabilir.

“İŞÇİLERE ULAŞILAMADI”

Şu anda toplam 10, 12 bin ton suyun 4’te 3’ü alınmış durumda. 4’te 1’i kaldı orada. Yani 2 bin 500 ton civarında bir su kaldı. İçinde tabi çamur var. Suyun 4’te 3’ü alındıktan sonra bize 300 metrelik bir çalışma alanı açıldı, olası bir işçi kardeşimiz varsa ona ulaşmak açısından. Şu saat itibari ile işçilere ulaşılamadı.

En dip taban koduna göre 25 metre kadar daha üzerindeyiz. 25 metre kadar daha su var. Ne kadarının çamur olduğunu bilmiyoruz.

SORU&CEVAP

İŞÇİLERE BUGÜN ULAŞILABİLİR Mİ?

Bununla alakalı bir süre taahhüdümüz yok şu anda.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİN ARTIRILMASI

Bu konuda talep bizzat işçi kardeşlerimizin aileleri ve yakınlarından geldi. Biz de bu talebi çok doğru ve yerinde gördük.

BÖLGEYE GETİRİLEN TABUTLAR

Biz her türlü ihtimali göz önünde bulundurmamız lazım. Hepsiyle alakalı ihtimalleri göz önünde bulundurmamız lazım. Böyle bir güçlü, ihtimal var. Ben tabut fotoğraflarının yayınlanması açısından doğru bulmadığımı söylemek isterim.
Üç metrelik bir damar çıktı yer tabakasında. 7 saate aşamadık orayı. Bundan sonra benzer bir durum olup olmayacağını bilmiyoruz.

The post Henüz Madencilere Ulaşamadık appeared first on Ülkücü Haberler, Mhp Haberleri, Milliyetçi Haber Sitesi, Ülkü Ocakları.

tarihigercekler
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.