Soğuk Savaş

29.08.2014
4.226
A+
A-
Soğuk Savaş

Satırbaşı Yapma Sayfaları Sevimsiz Çabalama Doğu Bloku Ordusu Batıya Ait Anlaşma Ordusu

Halden Anlamayan Mücâdele Yılları , Şark Bloku ülkeleri -li Batı İttifakı (NATO) arasında 1947’den 1991’e böylece takip etmiş olan uluslararası hükümet ve asker gibi gerginliktir. Sevimsiz Çaba döneminde NATO, “Batı İttifakı” kadar hem de biliniyordu. Batıya Ait İttifakı NATO üyesi kapitalist ve antikomünist ülkelerden, Doğu Bloku eğer Varşova Paktı’na organ olan solcu ve bu pakta taraf karşıtı diğer komünist ülkelerden oluşuyordu. Bu iki zıt blokun yanı satır biraz bloku ayrıca desteklemeyen Bağlantısızlar Hareketi isimli üçüncü kimi kompleks bir kat daha vardı. Çin Halk Cumhuriyeti ve Yugoslavya da Parıltı Bloğu ülkeleri, ayrıca Bağlantısızlar Hareketi ülkeleriydi. Bu iki komünist ülkenin katışıksız iki blokta da olmasının nedeni Sovyetler Birliği ile olan gösterme farklılıkları idi.

II. Mizaç Savaşı’ndan sonrası Parıltı ve Batılı bloklarının zaman zaman çabalama çekme tehditleri; katışıksız dünyada darlık yaratmıştır. Bu dönemde, insanlarda nükleer kıyamet paranoyası doğmuş, huy devletleri ise bu iki bloktan birinin en yakın ayak almaya çalışmışlardır. Darlık hiçbir zaman “taraflar aralarında” arkadaş canlısı savaşa dönüşmemiş olsa hem taraflar bütün anlamda birbirlerini yıpratmaya çalışmışlardır. Genel kabule uygun, Berlin Duvarı’nın yıkılışı komünizmin çöküşüne zemin hazırlamış, Sovyetler Birliği’nin dağılması ile hem Sevimsiz Uğraşma bitmiştir. Anlayışsız Savaş sürecinde tüm iki tarafın kuvvetleri;

Fıkra Sayfaları

Soğuk Mücâdele

Doğu Bloku Ordusu

Batı Ile Ilgili Birlik Ordusu

Içoğlanı 2 / 3
Parıltı Bloku Ordusu:
1800 Bombalama Uçağı
38.000 Tank
Nükleer 12, samimi 495 tane Denizaltı
30 Kruvazör(189 refakat)
7.7 milyon beyaz adam gücü
700 MFBM, 75 ICBM atom füzeler>

Fıkra Sayfaları

Anlayışsız Uğraşma

Doğu Bloku Ordusu

Batı Ile Ilgili Ittifak Ordusu

Şövalye Eğitimi Alan Çocuk 3 / 3Batı Ittifak Ordusu:
2260 Bombardıman Uçağı
16 000 Tank
Çekirdeksel 32, halk tipi 260 Denizaltı
66 Kruvazör(1107 refakat)
76 Zırhlı ve Taşıyıcı
8 milyon beyaz adam gücü
250 MFBM, 450 ICBM çekirdeksel füzelerBu şartlar alt katta aynı bir nükleer çabalama, doğa nüfusunu aşırı ivedi derecede etkileyecek, yarattığı tahribattan amacıyla sert pozitif güç ve emtia kaybına neden olacaktı. Batıya Ait İttifakı ve Şark Bloku ülkeleri askeri ve devlet etkilerinin yanı kablo sanat, spor, literatür ve bilim olası her alanlarda ayrıca birbirleri ile yarışmışlardır.

tarihigercekler
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.